DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ U PRVŇÁČKŮ

Naše nejmenší lavice zaplňují prvňáčci již přes dva měsíce a za tak krátkou dobu se stihli nejen adaptovat na školní prostředí, najít si kamarády, ale zároveň svojí pílí a snahou se toho co nejvíce naučit.

Na to, co už děti umí, se přišli 8. listopadu podívat jejich nejbližší – rodiče, sourozenci, tety i prarodiče. Ti všichni se těšili na svého školáčka a netrpělivě čekali, až „zazvoní“ a začne výuka.

Z počátku byla znát nervozita u dětí i paních učitelek, ale po pár minutách si na neobvyklé obecenstvo zvykli a vyučování si užívali.

Tak jdeme na to!

V první vyučovací hodině žáčci ukázali, jak už umí číst první písmena, slabiky, slova a krátké věty. To vše bylo doprovázeno i pantomimou, aby bylo jasné, že děti daným slovům rozumí. Zapojili jsme i rodiče, např. aby pomohli vymýšlet hádanky na dané písmeno nebo hrabali listí v podobě napsaných slov. Stihli jsme i předvést, jak se správně drží tužka a sedí u psaní.

Po krátké přestávce následovala hodina matematiky. Naši nejmenší školáci už počítají příklady a slovní úlohy do 5 a zvládnou se orientovat v číselné řadě do 10, a tak se nám hodila oblíbená anglická písnička na číslovky „Ten little fingers“. Překvapilo nás, jak se ke zpívání přidali i rodiče.

Zvoní! Začíná velká přestávka, kdy si děti zaslouženě vychutnávají svačinky a jejich rodiče obdivují, jak to dnes ve škole chodí a současně sdělují své paní učitelce dojmy z výuky:

„Nechce se mi věřit, že toho děti už tolik umí.“

„Obdivuji, jak děti paní učitelku hltají očima.“

„Líbí se mi, že se ve výuce využívá interaktivní tabule a že i děti ji umí ovládat. No, jo, jiná generace.“

„Byla to zábava, hned bych se do školy vrátil.“

„Je skvělé, že máme možnost vidět svoje dítě ve výuce!“

Děkujeme všem, kteří využili možnosti nahlédnout do výuky našich prvňáčků a hlavně za krásné ohlasy!

kolektiv učitelek 1. tříd