„Hurá, máme pětku!“

Ve škole to zajisté žádného žáka nepotěší, ale v projektu Nadačního fondu Albert o zdravé výživě, si ji všichni velice přáli. Jak je to možné? Projekt se jmenuje „Zdravá pětka“ a za správné odpovědi a splnění úkolů v průběhu projektu dostávali žáci „pětky“. Komu se podařilo uspět, získal vysvědčení se samými pětkami a velkou pochvalu za znalosti.

Jaké to byly úkoly? Správně zařadit potraviny v potravinové pyramidě, poznat chuťovými pohárky ovoce, zeleninu a nápoje, vytvořit ovocný a zeleninový talíř, který nakonec mohli sníst. Prací ve skupinách si rozšířili znalosti o zdravých potravinách a stravovacích návycích.

Postřehy žáků:

„Říkali jsme si o zdravé a nezdravé výživě, co jíst hodně a co málo. Povídali jsme si, kam zařadíme např. chleba, colu, sýr....“

„...Teď už víme, jaké jídlo je hodně zdravé a čemu se my vyhýbáme ....“

„... Naučil jsem se tam pár věcí, že stoprocentní jablečný mošt není zdravější než ovocný čaj bez cukru. Také jsem si tam uvědomil, jak důležité je jíst zdravě....“

„...Tuto akci doporučuji těm lidem, kteří nejí zdravě a jsou obézní....“

„...Akce byla zábavná a jestli se vám naskytne příležitost, tak si to zkuste!...“