31. 1. 2023

Den vysvědčení – den jedniček i překvapení

Den 31. 1. byl pro naše prvňáčky velkým mezníkem v životě, protože dostali své první vysvědčení. První pololetí je za námi a z jedniček měly děti samozřejmě velkou radost. Stejnou radost však měly i z projektového dne, který jsme si na tento den nachystaly. V tento den s názvem „Moje koníčky, moje záliby“ si děti mohly do školy přinést nějakou věc, připomínku toho, co je těší, co je zajímá, co sbírají či co rádi dělají ve volném čase. Krátce nám ostatním o tom mohly popovídat nebo nás také něco nového naučit.

A tak jsme se například dověděli, že Natálka má doma úplný zvěřinec (místo živého morčátka nám donesla ukázat plyšového, navíc měla fotku andulky…), že Honzík sbírá brouky a jeho sbírka je opravdu velice zajímavá, že druhý Honzík rád čte knihy o vesmíru a dinosaurech, že Filípek šlape na paty Davidu Coppperfieldovi, Vilda se učí hrát na flétnu, Natálka sbírá Stikeez, Lukášek rád cestuje, Míša to umí s kartami a my všichni ostatní máme rádi společenské stolní hry. A naši paní učitelku baví cestování, kreslení, malování a také - jak jinak – má ráda děti.

Tento den byl pro všechny velmi zajímavý a jsme rádi, že jsme se o sobě navzájem mohli dovědět mnoho zajímavého, co ve škole při běžném provozu školy jen tak nepoznáme.

 

TU 1. E Shaaban Zemčáková