5.A v P-centru Olomouc

Dne 26. ledna 2022 byl pro naši třídu velmi zajímavý den. Místo klasického učení ve třídě jsme tentokrát navštívili olomoucké P-centrum v Lafayettově ulici.

Vlídné lektorky Aneta a Anička měly pro žáky připravenou spoustu pěkných her, otázek a úkolů na celé dopoledne. Zaměřily se především na vztahy mezi dětmi ve třídě. Na ty vztahy, které je zapotřebí neustále vytvářet a upevňovat: kamarádství, zájem o druhé, schopnost naslouchat druhému, ochotu pomoci a vzájemnou spolupráci. Program byl zaměřený i na bezpečnost při používání internetu. Žáci se společně formou hry mohli zamyslet nad otázkami ochrany soukromí a vlastní identity, porovnávali své názory a dosavadní zkušenosti.

Hned při vstupu do budovy byli žáci nadšeni z podnětného prostředí a vybavení P-centra, kde se mohli náležitě a podle svých zájmů zabavit a vydovádět.

Návštěva P-centra určitě přispěla k vylepšení vztahů ve třídě. Budeme se těšit na další program.

D.Bouzková, třídní učitelka