5 dní vánočního dobrodružství

Žáci čtvrtého ročníku započali pětidenní projekt „5 dní vánočního dobrodružství“ v pondělí 17. 12. 2012 ozdobením živého smrčku a vánoční dekorací celé třídy. Během projektového týdne se pak seznámili s vánočními zvyky a pověrami, vyrobili Ladův český betlém, zpívali koledy, český jazyk a matematiku si příjemnili barevnými pracovními listy se zajímavými úkoly. Ve filmu Veselé Vánoce žáci s Mr. Beanem nakoupili několik vánočních maličkostí, přesunuli se na vánoční trhy, kde Mr. Bean dirigoval orchestr a přivlastnil si vánoční strom na náměstí. Další sledované epizody na projektoru se odehrávaly u Beana doma, kde se také připravoval na svátky. V poslední projektový den, tedy v pátek, ve škole naděloval Ježíšek. Po rozbalení všech dárků se žáci dozvěděli odpověď na otázku, jak jen to Santa dělá, že dokáže během jedné noci nadělit všechny dárky, a to v animovaném filmu Velká vánoční jízda.