5. E na dopravním hřišti Semafor

Děti patří k nejohroženějším účastníkům silničního provozu. Než se nadějeme, tak vyrostou, začnou pobíhat po ulici a také začínají jezdit na kole, čímž aktivně vstupují do silničního provozu, kde na ně čeká řada nebezpečí. Ke zvyšování bezpečnosti dětí na komunikacích slouží v Olomouci dopravní výchova na hřišti Semafor. I žáci 5. E se 4. a 9. června 2015 vydali poznávat dopravní značky, učit se teoretickým základům, prakticky používat dopravní hřiště a formou hry si tak nacvičit dopravní provoz. Žáci se důkladně připravovali. Proč důkladně? Protože cílem žáků bylo získat průkaz cyklisty. A podařilo se. Spoustu žáků bylo úspěšných, někteří si však musí na svůj průkaz cyklisty ještě chvíli počkat.