7.B a Evropský den jazyků

Jak si někteří z vás možná všimli, naši školu zaujala událost,která je spojena s významným Evropských dnem jazyků. Naše třída 7.B, jakožto výběrová třída, se tedy rozhodla zapojit do eTwining projektu, do kterého se připojili děti z celé Evropy. Co bylo náplní tohoto projektu? Minulý týden, jsme se v hodinách angličtiny pilně věnovali vymýšlení anglických textů na pohlednice s Olomoucí, které jsme následně rozeslali do všelijakých zemí, např. do Rumunska,Slovenska,Ruska atd. Přepisování některých adres jsme si docela užili..

Tímto naše práce ale nekončí. Naše pohledy jsme rozeslali, teď přišlo na řadu, abychom také nějaké dostali, což je na tom asi to nejlepší. Proto jsme se na pohlednice od různých dětí z odlišných zemí všichni těšili, takže když do třídy vešla naše paní učitelka, měli jsme radost. Všechny nám je rozdala podle země, do které jsme posílali pohled my samotní a pak se ve třídě rozšířil takový ten hlučný šepot.

Každý se podíval na většinu pohledů,kterých mimochodem bylo kolem 18. Je jich celkem dost, že? A to ještě nejsou všechny... Mnohým z nás ještě nedorazili, každopádně jsme rádi za ty,co nám přišli dnes. A abychom se o všechny ty ručně psaná psaníčka mohli podělit i s ostatními, připnuli jsme je dole ve vestibulu školy k našim výtvorům z výtvarky, které mají také spojitost s Evropským dnem jazyků.

Můj názor je takový, že tento projekt byl zábavný, zajímavý a rozhodně nám dodal nějaké nové zkušenosti s angličtinou, kterou máme jako jazyková třída v oblibě. Mnoho z nás ani o nějakém dnu Evropských jazyků nevědělo,takže můžu s jistotou prohlásit, že nám tento projekt něco nového dal.

Simona Mrvíková (7.B)