Apríl nebo Václav?

Kdo včera zvítězil? Apríl nebo Václav? I když bylo v kalendáři 26. září, aprílové počasí nás přesvědčovalo o něčem jiném. A když se zatažená obloha rozjasnila, zajásali jsme. Rychle jsme na hřiště připravili soutěže a hry pro děti, aby se mohly vypravit „Po stopách krále Václava“. Hrady jsou postaveny – král přichází! Ale ouha, místo krále se dostavil lijavec. Co teď? Přece nezkazíme dětem radost. Jako kouzelným proutkem byly všechny atrakce přeneseny pod střechu. Kdo měl ruce, pomáhal. Hrad, předtím plný vody, byl v mžiku přenesen, postaven a vysušen, aby si děti užily jeho „dobývání“. Nakonec přece vysvitlo sluníčko a ti, co překonali veškeré překážky, se svorně sešli venku u ohniště. Václav zvítězil.