AŤ ŽIJÍ DUCHOVÉ A STRAŠIDLA NEJEN VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ

Tajemné, nevlídné a uplakané podzimní počasí, přítmí a vítr za okny…Ideální čas pro zjevení se různých strašidel klidně i ve škole. Co všechno dovedou, o tom se na vlastní kůži přesvědčili naši prvňáčci a děti v družině v pátek 3. listopadu.

Prvňáčci se proměnili ve strašidýlka v projektu „Strašidelná škola“. A tak nám do školy přišla spousta duchů, čarodějů, dýňových postaviček, upírů, kostlivců a nechyběly ani oblíbené Wednesday v krásných černých šatech.

Všichni plnili úkoly a naučili se správná kouzla a čáry, aby dovedli správně určit první hlásku a počet slabik ve strašidelných slovech, hledali správná strašidýlka podle jejich stínů, počítali strašidýlka v češtině i v angličtině, malovali strašidýlka i strašidelnou rodinku, naučili se strašidelný taneček a uvařili čarodějův bublající lektvar. Všichni měli možnost ochutnat i strašidelné občerstvení v podobě sušenkových duchů, kouzelných perníčků a vrásčitých prstů, za které patří veliké poděkování rodičům.

Stejně jako Malá čarodějnice udělala čarodějnické zkoušky, tak strašidýlka v prvních třídách úspěšně splnila všechny úkoly a celé dopoledne si skvěle užila.

Odpoledne následoval velký průvod všech strašidelných zjevení po chodbách naší školy, která se proměnila v tajuplný hrad. Z temných zákoutí se ozývalo kvílení a prapodivné tiché volání: „Bojím, bojím!“ A abychom se jenom nebáli, čekala nás v tělocvičně školy promenáda všech tajemných bytostí (zkrátka samá vybraná společnost) a také zábavné hry a strašidelná mini-diskotéka.

Společně s dobrým pocitem, že i s duchy a strašidly může být docela legrace, jsme se vrátili do školní družiny, kde zafungovalo kouzelné zaklínadlo: „Čáry – máry - fuk!“ A…? Všechny děti se proměnily…v hodné děti. Jak jinak… :-)

Všem strašidlům děkujeme za účast a parádní den!