Atletické sportovní třídy – halová sezóna 2023/24

Mistrovství ČR staršího žactva nám o víkendu 2.-3.3. ukončilo další halovou sezónu. Podívejme se na to, jak si vedli žáci naší školy.

Zmiňovaného MČR se zúčastnila pouze Gabriela Sovová (7.A), která se v běhu na 150m umístila na 8. místě. Na to, že je starší žákyní teprve 2 měsíce, je to vynikající úspěch (v republikových tabulkách jí patří dokonce 3. místo mezi děvčaty narozenými v roce 2010).

Když jsme u těch republikových špiček, tak máme ve škole ještě dvě. Sára Dudová (6.A) je mezi děvčaty roč. nar. 2012 na 2. místě ve skoku dalekém a mezi stejně starými sprinterkami je absolutní republikovou jedničkou v běhu na 150m Ema Kalmanová (6.A). Nechtěl bych zapomenout na vytrvalkyni Lucii Břenkovou (9.A), která je mezi dvaceti nejlepšími staršími žákyněmi v republice v běhu na 3000m.

Vysokou výkonnost (v užší špičce na Moravě) si ale udržuje ještě spousta dalších nadějných atletů. Ve starším žactvu je to Lukáš Pastorek (8.A) ve vrhu koulí a nejkratším sprintu, Rozálie Pazderová (8.B) ve skoku vysokém, Ester Bednaříková v běhu na 60mpř., Alžběta Švastalová (7.A) a Johanka Pospíšilová (8.A) ve skoku o tyči.

V mladším žactvu je to především momentálně zraněný Pavel Tichý (7.A,přejeme mu brzké uzdravení) ve sprintu a skoku dalekém, další sprinter Matyáš Slouka (6.A) a univerzál Dominik Krátký (7.A) ve výšce, vytrvalosti a 60mpř.

Spousta dalších mladých atletů si vylepšila svá osobní maxima. Je vidět, že atletika žáky naší školy opravdu baví.

 

Zuzana Bartošková a Libor Kalas – učitelé Tv ve sportovních třídách