Beseda v knihovně – Ilustrátoři

Žáci prvních tříd navštívili v úterý 15. 2. 2022 školní knihovnu, kde pro ně byla přichystána beseda na téma: "ČEŠTÍ ILUSTRÁTOŘI". Od paní knihovnice se děti například dozvěděly, kdo je to ilustrátor, co je to ilustrace, jaký je rozdíl mezi kresbou a malbou nebo také proč jsou v knihách ilustrace. Představili jsme si i známé české ilustrátory a jejich ilustrace. Zmínili jsme např. Josefa Ladu, Helenu Zmatlíkovou, Radka Pilaře, Ondřeje Sekoru, Zdeňka Milera, Adolfa Borna a v neposlední řadě také Jiřího Trnku. Na závěr hodiny si děti vyzkoušely přiřadit správného ilustrátora k ilustraci a ilustraci k textu. Nakonec všichni dostali pomůcku s obrázky zmíněných ilustrátorů s jejich ilustrací, kterou pro děti vytvořila paní knihovnice, pro snadnější zapamatování J.

Třídy:

1.A - paní učitelka Ženožičková