Beseda ve čtenářském klubu

Ve čtvrtek dne 1.června k nám do čtenářského klubu zavítal autor regionálních pohádek a pověstí pan Jiří Fiala. Jeho knížky s názvy Pověsti a pohádky z Terezského údolí a Pověsti a pohádky z náměšťských lesů seznamují čtenáře s krásami těchto míst a jejich historií. Z jedné své knížky nám autor přečetl pohádku. Děti se bavily jeho vyprávěním a byly velmi zvídavé. Dozvěděly se, že dlouhou řadu let hraje závodně šachy a má titul kandidáta mistra sportu. Na konci jsme si pořídili společnou fotografii.

Číst s porozuměním, být aktivním čtenářem, mít čtenářský vkus, být schopný přijímat informace a přitom se dokázat ponořit do světa imaginace příběhů… V tom všem se snažíme naše žáky podporovat a rozvíjet.