Biologická olympiáda

Naši žáci rádi soutěží a často se umisťují na předních příčkách a to nejen ve sportovních, ale také ve vědomostních disciplínách. Abychom vybrali ty nejlepší, konají se na naší škole různé soutěže a olympiády - chemická, matematická Pythagoriáda, v anglické konverzaci, dějepisná, zeměpisná nebo recitační. Nedávno proběhla také olympiáda biologická. Na třicet žáků šestých a sedmých tříd se pokusilo uspět v poměrně obtížném testu, po kterém následovaly ještě dvě praktické části – určování rostlin a živočichů. Všechny účastníky musíme pochválit, nejvíc bodů ale získala žákyně 7.B Daniela Kupková, těsně za ní se umístil Tomáš Telíšek ze 7.D a třetí skončila Kristýna Svatoňová také ze 7.B. Nejlepší dva postupující do okresního kola budou muset zvládnout ještě obtížný laboratorní úkol. Tak jim přejme hodně štěstí.

1.místo: Daniela Kupková, 7.B - 52 bodů

2.místo: Tomáš Telíšek, 7.D - 50 bodů