ČARODĚJNICKÁ ŠKOLA U DRUHÁČKŮ

Už vás někdy učila čarodějnice? Naše druháčky ano, ale nebojte se, byla to legrace a zábava :-).

Naše čarodějnické učitelky si připravily pro své žáčky zapeklité úkoly, které v průběhu celého dopoledne plnili samostatně i ve skupinkách. Třeba pro recept na poctivý čarodějnický lektvar si museli zajít do školní knihovny a tam najít ty správné ingredience a společně je z jednotlivých písmen složit.

V matematice děti pomocí čísel spojovaly čísla s body a tím vytvořily velikou čarodějnici, které následně vybíraly originální jméno. Které by se vám líbilo nejvíce? Co takhle Nosatice, Bradavičnice nebo Hrbatka?

Poslední den před prodlouženým květnovým víkendem jsme ještě luštili čarodějnické křížovky, přesmyčky, rébusy, bludiště, poznávali čarodějnice ze známých dětských pohádek, tancovali a také trochu kouzlili a čarovali.

 

Mgr. Iveta Ženožičková a Mgr. Kateřina Klimová