Celorepublikové finále ve florbalu

Florbal na Heyráku sbíral úspěchy…chlapci skončili šestí v republice !

Po výhře v krajském kole odehráli 20. března naši chlapci z 1. stupně ve sportovní hale Rooseveltova v Olomouci Moravské finále. Dvě skupiny a dohromady osm týmů slibovaly zajímavou podívanou. Kluci z ,,Heyráku“ po třech výhrách ovládli svoji skupinu a zajistili si přímý postup do semifinále, kde zvítězili vysokým rozdílem 7:1 se ZŠ Petrovice a čekalo je finálové klání s největším favoritem turnaje ZŠ Pod Vinohrady Uherský Brod. Vstup do finálového turnaje byl více než příjemný a o svém triumfu kluci rozhodli hned 3 góly v prvních minutách. Výsledek utkání si pak už pohlídali a výsledkem 5:1 ovládli Moravskou finálovou skupinu. Tři nejlepší týmy si zajistili postup do celorepublikového finále, které se konalo v Praze v Aréně Podivný mlýn.

Finálový turnaj byl opravdu přehlídkou toho nejlepšího co může školní florbal nabídnout. Emoce, vítězství, radost, ale neúspěch, slzy a zklamání to provázelo většinu týmů. Do prvního utkání vstoupili kluci se ZŠ Lyčkovo náměstí Praha a v nádherném souboji zvítězili 8:5. Možná jsme se už viděli v semifinále, možná dokonce ještě výš, možná chtělo do dalších utkání vstoupit s větší pokorou a koncentrací, ale zbývající utkání už jsme nedokázali chytit za správný konec a na turnaji v součtu všech utkání obsadili konečné 6. místo. Myslím, že to, ale pro všechny byla výborná a výjimečná zkušenost, kde se setkala výborná parta kluků, kteří táhli za jeden provaz a dokázali se poměřit i se školami, které jsou na florbal přímo zaměřené. Přeji Vám ať se Vaše ,,parta´´ udrží a dokáže zopakovat podobný úspěch v kategoriích mladších a pak..možná i starších žáků v následujících letech, které Vás ve škole ještě čekají. Děkuji všem hráčům za výbornou reprezentaci školy v rámci kraje, Moravy a celé republiky. Děkuji všem rodičům a zvláště paní Sovové za zajištění dresů a pomoc s organizací. Na závěr tedy oficiálně končím florbalovou sezónu, takže sportu zdar ! A letos…florbalu zvlášť!

Sestavy: Stoppen Tadeáš (5.D) – Kadlec Jan (5.D), Kyas Milan (5.D), Studený Simon (5.D), Sova Petr (5.D), Mynář Jakub (5.C), Matějček Filip (5.C), Stoppen Matěj (5.D), Vítek Radek (5.D)

Moravské finále TOP 8 Východ

ZŠ Palackého - chlapci vs ZŠ Heyrovského kluci 1:5