Celostátní kolo soutěže „Hledáme nejlepšího Mladého chemika roku 2019“

V úterý 11.6. se konalo celostátní finále soutěže Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR, a to na akademické půdě Fakulty chemicko-technologické Univerzity  Pardubice. Školního kola se letos zúčastnilo rekordních 18 000 žáků8. a 9.ročníku ze 6600 základních škol z celé republiky a do finále se probojovalo 39 nejlepších finalistů.

Mezi nimi i Vojta Ondrák z 9.B. Své znalosti musel prokázat v teoretické části a chemické dovednosti v praktické části. Dlouhé čekání na slavnostní vyhlášení výsledků, kterého se zúčastnili děkani fakult, rektor univerzity, náměstkyně ministra školství, významní představitelé města Pardubice a sponzorských firem, jsme si krátili při chemických pokusech a science show MicaelaLondesborougha.

Vojta obsadil skvělé 5.místo, zatím nejlepší umístění pro Heyrák, a vyhrál spoustu báječných cen, mimo jiné mobilní telefon a stipendium 12000Kč pro první rok studia na Fakultě chemicko-technologické.

Děkuji Vojtovi za vzornou reprezentaci školy a doufám, že se chemii bude věnovat i nadále.

Silvie Svobodová