Chemický kroužek na exkurzi

V úterý 2.6. se členové chemického kroužku na chvíli stali adepty o studium chemie na vysoké škole. Byli na exkurzi na Katedře organické chemie PřF UP Olomouc. Díky panu profesorovi Hlaváčovi si mohli prohlédnout zařízení a vybavení opravdové chemické laboratoře, kde probíhá skutečný vědecký výzkum, hlavně potenciálních nových léčiv, a kde probíhá i výuka studentů nejenom organické chemie. Paní asistentka měla pro nás připravené zajímavé efektní pokusy: Faraónovy hady, chemickou sopku z dichromanu amonného, výbuch azidu olovnatého, neutralizační titraci a oxidačně-redukční reakce glukózy,…atd.

Za celý chemický kroužek blahopřejeme panu Hlaváčovi k profesuře a děkujeme, že si našel ve svém nabitém programu čas i na naše mladé chemiky. Mgr. Silvie Svobodová