Coca Cola školský pohár pro HEYRÁK …… a díky kluci !

Těžko hodnotit krátkým článkem, tak dlouhou cestu za školním pohárem všech pohárů. V září 2015 začala cesta jednotlivými koly turnaje, kde se museli dostávat přes na začátku snadné soupeře až přes ty nejtěžší do vytouženého superfinále. Všechna utkání zdobila chuť a touha zvítězit a dokázat všem, že nejlepší fotbal se hraje právě na naší škole. Všechny malé krůčky a boj o každý centimetr hřiště v utkáních s republikovou špičkou (sportovní školy Baníku Ostrava, Teplic, Příbrami,…) přinesl ten nejsladší závěr fotbalové sezóny a školní docházky. Věřím, že to nebyla jen vidina odměny za první místo, ale i snaha vrátit úspěšnou reprezentací alespoň něco z toho co Vám škola dala do života – fotbalové dovednosti, vědomosti, přátele a kamarády (snad i na celý život) a nezapomenutelné zážitky ve fotbalové třídě 9.D.

Samotné slavnostní superfinále za účasti nejlepšího střelce české fotbalové reprezentace Jana Kollera bylo opravdovým svátkem fotbalu. V obou utkáních jste odvedli velmi dobré výkony, které ocenili nejenom fanoušci, ale i organizátoři. Snad medaile z ruky jednoho z nejlepších českých fotbalistů a možnost vidět v akci evropskou ´´špičku´´ ve čtvrtfinálovém utkání EURA v Marseille Vám dodá ještě větší chuť na sobě pracovat a dokázat v životě velké věci. Na putovním poháru už navždy zůstane štítek se jménem naší školy a za to díky…. nyní se snažte, aby jednou chodby naší školy byly vyzdobeny Vašimi dresy se štítky s Vaším jménem a aby vy jste byli jednou takovým příkladem úspěšného sportovce, k jakým dnes vzhlížíte vy.

Zajímavost: Soutěže Coca Cola školského poháru chlapeckých týmů se v Česko – Slovensku účastnilo cca celkem 1300 škol.

Sestava ZŠ Heyrovského

Jakub Markovič (9.D) – Karim Boukhatem, Martin Vybíral, Ondřej Hapal, Martin Malacka, Radim Machala, Miloš Šidlík, Martin Repček, Jiří Kratochvíl, František Dubnický, David Pavelka, Michal Galus, Tomáš Macháček (všichni 9.D), David Zima (9.B), Miroslav Sklenář (8.D).

České finále

ZŠ Heyrovského, Olomouc – ZŠ a MŠ Pardubice – Ohrazenice 2:1 (1:0)

Branky: Šidlík, Repček

Československé superfinále