Čtenářská gramotnost

Projektový den „Čtenářská gramotnost“

Stejně jako minulý školní rok, i letos se konal projektový den „Čtenářská gramotnost“. V polovině měsíce března žáci pátých tříd netrávili celý vyučovací den pouze ve školních lavicích. Někteří z nich už věděli, co je čeká. Pro jiné to byla premiéra a velké překvapení. Rozhodně to byla změna. Čtyři aktivity následovaly po sobě. Zábavné? Ano. Náročné? Dvakrát ano. Každý si našel něco. Někoho bavila více úniková hra, někoho kvíz, jiného zase běhací hra. Našli se i fanoušci aktivity v knihovně.

Jednotlivé aktivity se doplňovaly, a tak se daly získané informace z jedné aktivity využít v druhé. Nejnáročnější aktivitou, i když pro mnohé nejzábavnější, byla úniková hra. Minulý rok žáci zachraňovali „hejroknihy“ před zlým Knihokazem, letos se vydali s profesorem Lidenbrockem na cestu do středu Země. Jaké bylo asi heslo?

Věřím, že si většina žáků projektový den užila. Někteří se trápili, že nestihli vše. Přání na poskytnutí více času ale nemohla být vyslyšena. A s čím asi nikdo nepočítal, čas utíkal rychleji než obvykle.

Děkuji všem zúčastněným za pomoc, i tu nejmenší.

Mgr. Lenka Telaříková, vyučující 5. ročníku