Den otevřených dveří

Máme tu březen a zanedlouho vypukne období zápisu dětí do 1. tříd. A tradicí naší školy je uvítat předškoláky a jejich rodiče prostřednictvím každoroční akce s názvem Den otevřených dveří. Letošní zápis se ponese v duchu pohádek, proto i den otevřených dveří byl uchopen stejně. Na pomoc nám přišli princové a princezny, v kuchyni upekly paní kuchařky výborné koláče a paní učitelky připravily zábavné aktivity připomínající pohádkový svět. Rodiči a dětmi se to ve třídách a na chodbě jen hemžilo, všude bylo plno, čas plynul rychle a než jsme se všichni nadáli, pomalu jsme se loučili. Během celého programu panovala všude klidná atmosféra, děti pojídaly koláče a rodiče se dotazovali na informace k zápisu. Všichni návštěvníci školy měli prostor prohlédnout si jídelnu, herny a třídy, kde sídlí naši nejmladší žáci, aby měli představu, kde se pohybují prvňáčci během prvního roku ve škole. A aby nešly děti domů s prázdnou, odnesly si malou drobnost, kterou si vlastnoručně vyrobily a také zápich, aby věděly, kdy mají přijít k zápisu.

Tak brzy na viděnou u zápisu!