Den podle Ámose

V naší škole je to už tradice. Vždy ke Dni učitelů se naše škola trochu změní. V tento významný den a podle Jana Ámose Komenského – učitele národů - si děti vždy vyzkouší, že se můžeme učit i jiným způsobem a že každá zkušenost se počítá. Nebylo tomu jinak ani v letošním roce. Všechny paní učitelky z Čajdy si pro děti připravily zajímavosti, které se nám do běžné výuky nevejdou. A tak měly děti možnost navštívit různá stanoviště, každé s jiným zaměřením.

Na výběr byla stanoviště „Voda voděnka“, nebo stanoviště plné pokusů, velikonoční tvoření, programování robotů, zdravověda, třídění odpadů, výroba hraček, kloboučkománie či vyšetřování vraždy Václava III.

Na každém stanovišti se sešly děti všech věkových kategorií a různých tříd, další hodinu vyzkoušely zase stanoviště jiné.

Děti si celý den moc užily, vyzkoušely a dozvěděly se řadu nových informací, potkaly se se spoustou dětí, které v běžném vyučování nevídají a perfektně zvládly i celou organizaci při přesunech mezi stanovišti.

Tak na přes rok zase, už se všichni těšíme!

Marie Stavinohová