Den s integrovaným záchranným systémem

V pátek 17. 5. 2013 se v prostorách Botanické zahrady u Bezručových sadů uskutečnilo setkání složek Integrovaného záchranného systému. Žákům 2., 3. i 4. E tak byla plně prezentována činnost Zdravotnické záchranné služby i Hasičského záchranného sboru Olomouc, Městské policie Olomouc i police ČR, Vojenské policie, Vězeňské služby ČR, Armády ČR, Celní správy. V průběhu akce měli žáci možnost shlédnout ukázky zadržení pachatele zásahovou jednotkou a vycvičeným psem nebo vyproštění zraněné zaklíněné osoby a následnou předlékařskou pomoc až po předání posádce zdravotnické záchranné služby. Nechyběla ani cukrová vata a děti se vyřádily i na skákacím hradu. Po splnění úkolů na jednotlivých stanovištích dostala každá třída diplom, hlízy květin a permanentku na vstup do olomoucké Botanické zahrady.