Den Země v prvních třídách

Každoročně celý svět slaví 22. dubna Den Země. V moderním pojetí jde o ekologicky motivovaný svátek, upozorňující lidi na dopady ničení životního prostředí.

Žáci 1. E a 1. F letos oslavovali s předstihem dne 19. 4. formou projektového dne v DDM. Část programu proběhla na zahradě, kde si mohli prohlédnout hmyzí hotel. Prvním úkolem bylo podle obrázků najít místa, kde se narodili malí zajíčci a zjistit jejich jména. Dále hledali barevné čepičky od krtka a také se proběhli jako mravenci se stébly trávy do mraveniště. Následoval výtvarný úkol ve vnitřní části DDM. Cílem bylo vytvořit pítka pro ptáčky s barevnými kamínky. Děti se zhostily úkolu s nadšením a během chvilky je nazdobily pěknými obrázky. Zbývá už jen najít vhodné místo v okolí školy, kam je umístit.

I přes nepřízeň počasí si děti program náležitě užily. Poděkování si zaslouží všichni organizátoři, kteří se na této akci pro děti podíleli.

Třídní učitelky Dana Veselá a Jitka Procházková