Dětský den aneb kolem světa za 120 minut

Začátek června vylákal děti ven, a to nejen k oslavě jejich svátku - Dne dětí, ale také díky krásnému počasí. Blížící se prázdniny nám všem vlily novou energii do žil, tak proč bychom i my nemohli procestovat svět za pouhých 120 minut? Že to nejde? To stejné si vyslechl i pan Phileas Fogg se svou cestou kolem světa za 80 dní. A my jsme to dokázali stejně jako on.

 

Ve středu 5. června se naše školní hřiště proměnilo v pestrobarevné kontinenty. Akce s názvem "Kolem světa za 120 minut" byla plná dobrodružství a zážitků. Děti se zapojily do různých aktivit, které je zavedly na všechny světové strany.

 

Na Antarktidě se děti naučily chodit jako tučňáci. Tento úkol vyžadoval nejen zručnost, ale i pořádnou dávku trpělivosti. V Americe na ně čekala výzva v podobě hodu na vosí hnízdo, což podporovalo přesnost a soustředění. V Asii si děti procvičily jemnou motoriku s hůlkami. Tato aktivita byla pro mnohé výzvou, ale všechny děti se jí chopily s nadšením. V Evropě pak stavěly fascinující architektonické stavby z kostek, inspirované starými památkami našeho kontinentu. Bylo úžasné sledovat, jak se pod jejich rukama rodí nové verze Eiffelovy věže nebo Kolosea.

 

Akce "Kolem světa za 120 minut" byla nejen zábavná, ale také poučná. Děti si rozšířily obzory, procvičily své dovednosti a hlavně se skvěle bavily. Tato netradiční cesta kolem světa nám všem připomněla, jak je důležité objevovat a učit se nové věci a že s trochou fantazie je možné úplně všechno.

 

Jako drobnou odměnu za splnění všech úkolů získaly děti bublifuky a školní hřiště se rozzářilo tisíci duhových bublinek.

 

kolektiv vychovatelek ŠD