Do Prahy nejen za flórou

Strom hřebíčku, kakaovník, ananasovník, mnoho kultivarů orchidejí nebo rozličné druhy masožravých rostlin. Ve skleníku Fata Morgana jsme toho však viděli ještě mnohem víc.

Sedmý ročník - to je botanika, tedy v přírodopise, a tak jsme vyrazili s žáky 7.B a7.Cdo pražské botanické zahrady, abychom si prošli expozici flóry pouští a polopouští, tropických deštných lesů i hor. Při vzdušné vlhkosti bezmála devadesátiprocentní a teplotě překračující třicet stupňů, pod mlhou sladkého deště to byl opravdu zážitek. Ten, kromě stovek exponátů rostlinné říše, umocňovali i obrovští tropičtí motýli, kteří létali všude kolem nás.Od skleníku jsme zamířili do Ornamentální a Japonské zahrady a dál k vinici sv. Kláry, kde se před námi rozvinulo malebné panorama Prahy, zkrátka jako pro turisty.

Co však na naše sedmáky opravdu zapůsobilo? Po loňsku jsem si tipnul a správně – č.1 vlak, č.2 metro, č.3 eskalátory, protože ty v Šantovce jsou prý krátký a neskutečně trapný. Pokud tedy plánujete nějaký prázdninový výlet, vezměte svoje děti vlakem na eskalátory do pražského metra, zabodujete anebo si přece jen zajděte do Botanické zahrady hlavního města Prahy a zažijte něco mimořádného.

Karel Dvořák