Dobrý chodec a cyklista

Již od 1. třídy se naši žáci věnují dopravní výchově. Napřed se seznamují s povinnostmi chodce, později i cyklisty. Žáci 4. ročníků se každoročně zúčastňují lekcí dopravní výchovy na dopravním hřišti, kde každý úspěšný žák na závěr kurzu obdrží průkaz cyklisty.

Na konci dubna všichni žáci I. stupně naší školy zjišťovali, jak by jako účastníci silničního provozu obstáli. Pod vedením třídních učitelů prokazovali znalosti z oblasti zdravovědy, pravidel silničního provozu a povinného vybavení kola. Ti nejlepší se pak 5. května zúčastnili oblastního kola Dopravní soutěže mladých cyklistů na dopravním hřišti Centrum Semafor. Konkurence nebyla malá a i počasí vykonalo své. A tak, i když jsme skončili na 6. místě, byli jsme rádi, že jsme si mohli úžasnou atmosféru soutěže prožít.

Mgr. Petr Bubela