Družinový karneval

Únor – to je měsíc plný plesů, masopustního veselí a karnevalů. Aby o něco naše děti nepřišly, rozhodly jsme se uspořádat již tradiční malý dětský karneval.

V pátek 23. 2. 2024 se všechny děti školní družiny převlékly do kostýmů a masek, které jim maminky doma pečlivě připravily. Mávnutím kouzelného proutku se po chodbách procházely princezny, kuchařky, želvy a jiné bytosti ze světa fantazie, filmů a pohádek. Takto převlečení jsme se ve velkém průvodu přemístili do centra dění, naší tělocvičny.

Mlhou jsme se protancovali až k soutěžím. Napodobovali jsme různé pohybové pozice, podlézali lano, a dokonce i počítali.

Nejtěžšího úkolu se však zhostila naše odborná porota na kostýmy a masky, která vybírala z tolika krásných kostýmů ten „NEJ“. Dlouhá porada, měření sluchometrem sympatií dětí, skončila zcela neočekávaně. Vyhráli všichni vybraní finalisté. Rozhodnutí poroty bylo přijato nadšeným a bouřlivým potleskem.

Nakonec si všechny děti odnesly malý dáreček a určitě už teď přemýšlí, jakou masku si pořídí příští rok.

kolektiv vychovatelek ŠD