Exkurze do laboratoří

Ve středu 20.2.2013 žáci 9.B a 9.D, kteří v letošním roce absolvovali školní kolo chemické olympiády nebo soutěže o nejlepšího chemika, se za odměnu podívali do laboratoří dvou kateder Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Katedra botaniky se podílí na výzkumu a šlechtění rostlin, žáci si prohlédli způsob množení a pěstování rostlin „in vitro“, či-li na živných médiích v Petriho miskách. Součástí katedry je i unikátní kolekce masožravých rostlin a botanická zahrada. Katedra buněčné biologie a genetiky byla plná záhad a luštění genomů a struktury DNA a třešničkou na dortu byla prohlídka lidského vlasu ve fluorescenčním mikroskopu. A jako každý rok se nejvíce líbil kapalný dusík o teplotě -196°C, do kterého si žáci mohli sáhnout.