Exkurze do školní kuchyně

Školní jídelnu zná snad každý, kdo navštěvoval školu. Do školní kuchyně už se ale jen tak někdo nedostane. Nahlédnout pod pokličku toho, kde se všechno jídlo připravuje, se podařilo dětem 3. B v době školní družiny.

Díky naší paní vedoucí školní jídelny si děti mohly prohlédnout veškeré zázemí kuchyně. Děti se podívaly do skladů potravin, o kterých jsme neměli vůbec tušení. Dozvěděli jsme se, že každá potravina má své místo, a ne všechny mohou být uskladněny společně.

Nejvíce se však děti těšily na kuchyň, kde se všechno jídlo připravuje, vaří, vydává a kde se myje nádobí. To bylo údivů nad velikostí kuchyňských přístrojů, hrnců a kotlů. Děti viděly, jak se obsluhuje konvektomat nebo kuchyňský robot.

Během prohlídky školní kuchyně měly děti mnoho zajímavých dotazů, na které jim paní vedoucí trpělivě a ochotně odpovídala. Děti se tak dozvěděly, v kolik hodin chodí paní kuchařky do práce; kolik obědů uvaří denně; jaké množství těstovin, masa a vajíček bylo použito na zapečené těstoviny; co se děje s jídlem, které se nesní; kolik stojí suroviny za obědy na jeden den a mnoho dalších. Některé odpovědi nás všechny opravdu překvapily.

Děti byly z exkurze nadšené a když viděly, co je za vším práce a úsilí, slíbily, že se budou snažit jídlem zbytečně neplýtvat.

Ještě jednou děkujeme paní vedoucí za krásné a poučné odpoledne!

Ivana Procházková, vedoucí vychovatelka