Halloween u třeťáků a páťáků

31. října poctila naši školu svou vzácnou návštěvou Margareta Catcherová z Londýna, čarodějka prvního řádu. Z jistých zdrojů se totiž dozvěděla o nevídaném zájmu žáků naší 3.E o Halloweenskou výchovu. Proto se také rozhodla přiletět do Čech a třeťáky s touto výchovou seznámit. Její přílet zkomplikovala závada na jejím koštěti Nimbus 2013, jednalo se konkrétně o poruchu GPS navigace a než se dostala do třídy 3.E, seznámila se tak s našimi prvňáčky a druháčky. Nakonec vše dobře dopadlo, třeťáci s nadšením Margaretu přivítali, připraveni již na výuku v tradičních Halloweenských kostýmech. Výuka předmětů probíhala jako dýňodlab, hrůzomalba, škrabopis, pavoučí násobilka osmi a samozřejmě Halloweenská výchova byla vedena v anglickém jazyce. Třeťáci se s Margaretou neradi loučili a tak jim přislíbila, že příští rok opět na Halloween přiletí. Naši žáci ji také pozvali na Petrovy kameny 30. dubna příštího roku. Ale ani žáci 5. E nelenili a výuku v halloweenském duchu si zpestřili formou pracovních listů v českém jazyku i matematice. Dále pak postavili strašidelné hrady z kostek cukru, poskládali dokonce několik netopýrů a v anglickém jazyku se naučili halloweenskou písničku.