Hřiště plné kouzelníků

V pátek 28. 4. ožilo školní hřiště stovkou malých kouzelníků a čarodějnic, kteří se rozhodli zkusit získat řidičák na koště. Nikdo z nás nepochyboval, že cesta k vysněnému cíli nebude jednoduchá a bez spolupráce ostatních se neobejde. Proto se utvořilo hned několik skupin rozdílného věku.

O tom, že umět značky a barvy na semaforu je důležité nejen pro kouzelníky, si nemusíme dlouze vyprávět. U této části testu byl zkoušející naprosto nekompromisní. V jiné, tzv. mudlovské disciplíně „Mudlkol“, se mohlo sem tam zavřít oko. Stejně tak u první pomoci ve světě kouzelníků i lidí. Také je důležité vědět, jaká správná čísla záchranného systému použít.

Nezapomnělo se ani na praktickou část. Rychlá a bezpečnostní jízda na MHD Koště Olomouc. Orientaci podle zvuku si vyzkoušeli budoucí řidiči záchranného autobusu a důležité třídění předmětů patřící do světa lidí či kouzelníků.

Povolení k letu jsme nakonec získali všichni. Při jeho předávání jsme si zopakovali dvě jednoduché kouzelné zdvořilostní fráze: „Prosím.“ a „Děkuji.“ A nejsilnější kouzlo beze slov – úsměv. S dobrou náladou, pocitem bezpečí a jistoty jsme vyrazili vstříc Filipojakubské noci.

 

kolektiv vychovatelek ŠD