Hurá, jedeme do Berlína!

Tato upřímná věta zazněla z našich úst, když jsme dostali příležitost navštívit v rámci projektu hlavní město Německa. Všichni ti, co jsme se rozhodli, že pojedeme, jsme věděli, že prožijeme krásné podzimní chvíle v tomto hlavním městě, a že si to společně všichni nesmírně užijeme. Do projektu byla vybraná naše třída 9. B.

Počet žáků byl předem určen a číslo znělo 20. Bohužel ne všichni jsme mohli odcestovat, a proto, aby byl stanovený počet dodržen, dostali příležitost i žáci z 8. B. A akce mohla začít!!!! Neskutečně jsme se všichni těšili. Znáte ten pocit, když někam cestujete a netušíte, co na vás čeká? Tento pocit jsme měli všichni a to i bezpodmínečně naše úžasné paní učitelky. Cesta autobusem byla sice dlouhá, ale tyto dlouhé chvilky nám svým šarmem a vtipem zpříjemnili paní průvodkyně a pan řidič. Bez nich by naše výprava ztratila kouzlo. Každý den byl naprosto úžasný a oni nám vždy přichystali něco nového a nečekaného. Hned následující den po příjezdu jsme jeli do naší školy. Tady jsme pocítili velkou nervozitu, že nebudeme rozumět a tím pádem nebude dělat to, co se po nás bude chtít. Posadili jsme se do třídy a vyčkávali našeho lektora. Za pár minut vešel náš pan lektor. Byl to sympatický, usměvavý pán, ze kterého byla cítit neuvěřitelná energii, že naše obavy byly tu a tam pryč. Hned jsme věděli, že s ním bude neskutečná sranda a také tomu tak bylo. Prostě ty hodiny s ním byly super a my jsme byli za to moc vděční. Po ukončení kurzu nás pan lektor moc pochválil a vyhodnotil naši skupinu za nejlepší. To nás moc potěšilo, protože mi ho považovali také za nejlepšího lektora, kterého jsme mohli dostat.

Součástí našeho pobytu byl i odpolední program. Následovala návštěva historických památek. Musíme být upřímní a říct, že tento program se nám až tak nelíbil, ale protože jsme věděli, že je to součástí tohoto zájezdu, tak jsme se smířili i s touto realitou. Jsme totiž mladí a neklidní, a proto je pro nás velmi těžké obdivovat historické památky, které už nás tak moc v dnešní době neoslovují. Ale zvládli jsme to, musíme se pochválit a napsat, že po pár dnech jsme zvykli a zjistili, že to má i své kouzlo a hlavně, že chceme být vzdělaní a vědět vše, co je potřeba, aby každý vzdělaný člověk věděl J. A to mi přece chceme vědět!!!!

Na závěr bychom chtěli poděkovat všem, kdo nám umožnili, abychom mohli na takový zájezd vycestovat. Nelitujeme ani vteřinu, že jsme jeli, protože jsme si to náramně užili. Paní učitelky mají náš velký obdiv, za veškerou toleranci, vstřícnost, trpělivost a mi jim za to oběma moc děkujeme. Jednoduše řečeno díky za tu příležitost! Napsali žáci z 9. B a 8. B