Konec školního roku s pohádkou

(divadelní kroužek)

 

Znáte Honzu a jeho cestu do světa? Slyšeli jste někdy o chaloupce z perníku? Zabloudili jste někdy v lese, který připomínal klasické české pohádky z našich dětských let? Ptáte se, co mají naše otázky společné s divadelním kroužkem? Konec školního roku.

 

V květnu z hloupého Honzíka, který skočil každému na špek, vyrostl moudrý mladík, nebojící se žádné práce, nových vědomostí a ani čertů. Díky své kuráži a smyslu pro humor si vzal krásnou princeznu a panoval moudře a spravedlivě.

V nadcházejících představeních se diváci ocitli v pohádkovém lese. Seznámili jsme je s tím, jak je nebezpečné zabloudit v lese a na chvíli se ubytovat u dvou podivných starců, dostat se od Ježirodinky do bezpečné náruče svých rodičů totiž není nijak jednoduché.

V podání nejmenších jsme sledovali několik oživlých veršů od Františka Hrubína z knihy Dvakrát sedm pohádek. Šikovní diváci si s námi mohli nejen zazpívat známé písničky, ale i zarecitovat několik veršíků.

Třetí příběh zasazen do Pohádkového lesa? Tak ten byste v knihách jen těžko hledali. Rozhádané sestry, jak se naše autorská hra jmenuje, si napsala děvčata sama. Námět „Naše kouzelné dobrodružství“ vymyslela Barunka M. Během dalších týdnů se tvorby ujaly především Laura J. a Sára D. Pod jejich vedením příběh dostal trochu dramatičtější obrysy. Ostatní dívky si navrhly všechen dialog, scénář a kostýmy. Krásná dívčí spolupráce. O čem hra „Rozhádané sestry“ vypráví? O dvou rozhádaných vílách, o dívkách z 3. B a moudrém skřítkovi, který se rozhodl, že rozhádaný les rozhodně nechce.

 

Na závěr si dovolíme položit ještě jednu otázku. Přiřadíte pohádky k přiloženým fotografiím?

 

Přejeme krásné prožití letních dní.

 

divadelní kroužky ŠD