Krmení pro ptáčky

„Poskakuje ptáček,

má prázdný zobáček.

Nemůže nic najít,

tak nechá si chuť zajít.

Pak si sedne na bidlo,

myslí pořád na jídlo.

Jablíčko či slunečnice,

co by si dal asi více?

Nachystáme obojí,

ať se nás už nebojí.“

Únorový měsíc jsme s dětmi započali velmi příjemně. Zaměřili jsme se na přírodní krmítka pro ptáčky. Proto jsme 7. 2. 2024 zorganizovali společné „vyráběcí“ odpoledne.

S dětmi jsme nakrájeli jablíčka a připevnili je na provázky. Následující práce byla v rukou dětí. Každý si vzal připravené jablíčko a zapichoval do něj jednotlivá slunečnicová semínka. Děti se takto prostřídaly u kulatého stolu, kde panovala velmi radostná a pozitivní atmosféra.

Jamile jsme měli všechna jablíčka hotová, oblékli jsme se a vydali na procházku kolem školy. Po cestě jsme si našli keř, na který jsme vyrobená krmítka pověsili. V místě jsme chvíli pobyli a viděli jsme i ptáčky jako jsou Kos a Sýkorka. Děti si venku zahrály hru na honěnou a poté jsme se vypravili zpět do školy.

Součástí pro nás bylo i výtvarné tvoření. Děti na papíře nazdobily slunečnicovými semínky a krepovým papírem krmítko pro ptáčky. Výkres jsme zakončili tím, že pomocí alobalu jsme tiskli pozadí.

M. Pluskalová, vychovatelka ŠD