Květnové dny ve školní družině

Měsíc květen byl ve školní družině plný zajímavých témat a aktivit. S dětmi jsme si připomněli významné dny a svátky (1. máj, Den Slunce, Mezinárodní den hasičů,..), které tento měsíc přináší. Velký prostor byl věnován dni MATEK. Diskutovali jsme o významu tohoto svátku a zamýšleli se nad obětavostí a láskou našich maminek. Děti s nadšením kreslily obrázky a vyráběly dárky a přáníčka pro své maminky. Další témata se věnovala mezinárodnímu dni RODINY a VČEL. Děti se dozvěděly zajímavosti o včelách, jejich nepostradatelné roli v přírodě a nutnosti jejich ochrany. Pro zpestření a ještě větší interaktivnost si děti vyrobily tzv. flipbook o včelách. Také jsme se věnovali květinám a hmyzu. Kromě těchto tematických aktivit trávily děti čas i venku na čerstvém vzduchu. Hrály si na hřišti, sportovaly a užívaly si slunečných dnů.

kolektiv vychovatelek