Matematický KLOKAN 2023 na 1. stupni

Dne 17. března proběhla v naší škole celorepubliková matematická soutěž Klokan 2023. Tato soutěž rozvíjí u žáků matematickou gramotnost, cílem je však i popularizace matematiky. Do této soutěže se kromě našich prvňáčků zapojily všechny třídy z 1. stupně. Ti nejmladší si soutěž vyzkouší až příští rok. Všem účastníkům bylo dopřáno si prožít radost ze správně vyřešených matematických úloh bez ohledu na své výsledky v matematice.

V kategorii CVRČEK pro 2. – 3. třídy s maximálními 90 body se z celkového počtu 119 řešitelů umístili na prvních třech místech tito žáci:

1. místo Konečný Martin - 3. B 72 bodů

2. místo Dlabajová Julie - 3. B 68 bodů

3. místo Kurfürst Dan - 3. B 64 bodů

V kategorii KLOKÁNEK pro 4. – 5. třídy s maximálními 120 body se z celkového počtu 148 řešitelů umístili na prvních třech místech tito žáci:

1. místo Mahel Petr - 5. B 104 bodů

2. místo Absolonová Barbora - 5. B 98 bodů

3. místo Swaczynová Zuzana - 5. B 93 bodů

Všem těmto žákům blahopřejeme a přejeme mnoho úspěchů v dalších soutěžích!

Mgr. Marie Lipowski