Mezinárodní den čokolády v I. E

13. 9. 2022

Tak, první projektový den s prvňáčky je úspěšně za námi. Společně jsme oslavili Mezinárodní den čokolády, který se slaví 13. 9. a zahájili jsme ho zcela nečekaně – sportem – pohybem – tělocvikem. Místo hry na „molekuly“ jsme tvořili „tabulky čokolády“, běhali po metách označených obrázky čokoládových dobrot a hráli si na veselé bonbonky. Po přestávce jsme se pustili do debaty o čokoládě, děti donesly na ochutnání mnoho vzorků nejen opravdové čokolády, ale měly s sebou i sladkosti z různých zemí, např. z USA, Německa, Švýcarska, Ukrajiny, Saudské Arábie atd. V dalších hodinách jsme k tématu vyplnili i pracovní listy a jako zasloužená odměna na nás čekala o velké přestávce hromada úžasných muffinů (jak jinak – čokoládových) od dvou šikovných maminek. Nezapomněli jsme ani na matematiku. No uznejte, je snad lepší způsob, jak vysvětlit pojmy více a méně, než na talířcích plných dobrot? Tomu říkám názorná pomůcka… Takže velký dík všem zúčastněným (včetně rodin) a hurá do další práce!