MIKULÁŠ - VZÁCNÁ NÁVŠTĚVA

Když se blíží datum 5. prosinec, všechny malé děti s nadšením ale zároveň i obavami očekávají, jestli se právě za nimi přijde podívat vzácná návštěva – Mikuláš se svými andílky a čerty. Ani na naší škole nemůžeme tento krásný zážitek odepřít našim nejmenším žáčkům, tedy prvňáčkům a druháčkům.

Hned v první vyučovací hodině bylo slyšet řinčení řetězů a hlasité křičení, všem bylo jasné, kdo tento hluk má na starosti a právě ti, co si jsou vědomi, že občas zazlobí doma nebo ve škole, výrazně zpozorněli. A je to tady… Otevírají se dveře a do třídy vbíhají čertíci, kteří naštěstí nejsou zlí, ale přišli si najít další kamarády. A hádáte správně, naši stateční nejmladší školáci si s čertíky povídali, smáli se a taky si s nimi zatančili. Pak následoval proslov pana Mikuláše, který pochválil šikovné a hodné děti a dal pokyn krásným andílkům, aby dětem rozdali ovoce.

Po této milé návštěvě následovala „Čertí škola“. Paním učitelkám bylo jasné, že klasická výuka probíhat nemůže, a tak v tomto duchu pokračovalycelý den. A tak si pro děti připravily čertí hádanky, básničky, písničky, počítání, omalovánky a kvíz.

Děkujeme panu Mikuláši a jeho doprovodu za krásný zážitek a těšíme se opět za rok na viděnou.

Mgr. I. Ženožičková, garant 1. tříd