Naše město očima „TŘEŤÁKŮ“

V rámci učiva o našem městě se žáci 3.A, 3.C a 3.E vypravili na prohlídku radnice. Akce začala v gotické kapli sv.Jeronýma. Zde se dozvěděli, kdo je to sv.Jeroným a co je na freskách, které jsou na stěnách. Poté se vydali do expozice představující vývoj orloje. Nejúžasnější však pro všechny byl výstup na radniční věž po 146 schodech asi do výšky 62m. Z radniční věže pak obdivovali významné dominanty města. Nakonec ještě zastavení u orloje a Caesarovy kašny a prohlídka skončila. V hlavičkách dětí určitě zůstanou vzpomínky na tento neobyčejný den se třídou.

Další den věnovaný městu byl zaměřen projektově. Žáci 3.A a 3.C navštívili Zoo Olomouc na Svatém Kopečku, kde plnili zadané úkoly. V rámci svého zaměření pak proběhla prezentace prací.

Tady je pár názorů na prožitý den na radnici:

„Radniční věž měří 75m. Moc se nám tam líbilo. Byl tam i pan primátor. Paní z informačního centra nám řekla hodně zajímavostí. Řekla, i kdo to byl sv.Jeroným. Viděli jsme orloj, Caesarovu kašnu, Sloup Nejsvětější Trojice. Jeli jsme hezkou tramvají.“ T.Charvát, A.Florian

„Na radnici je mnoho hezkých věcí. Líbil se nám dřevěný Sloup Nejsvětější Trojice a zvonky. Na věži jsme měli trochu strach, ale výhled zato stál.“ K.Vlčková, K.Hlochová