Naši žáci ve finále Mladého chemika ČR

Dne 30.5.2013 se uskutečnilo finále soutěže Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR v prostorách Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice. Žákovského mistrovství republiky se zúčastnilo v regionálních kolech 5000 žáků osmých a devátých tříd základních škol a do finále se probojovalo 26 nejlepších chemiků z deseti krajů. Olomoucký kraj reprezentovali dva žáci naší školy: Jan Hudeček a Dan Paloušek z 9.B.

Soutěž sestávala ze dvou částí. Teoretické znalosti prověřil písemný test, který připravila SPŠCH v Pardubicích, praktické dovednosti ověřila laboratorní práce, jejíž zadání vypracovala pořádající fakulta.

Honza obsadil 14.místo a Danovi se podařilo se probojovat dokonce do první desítky nejlepších a obsadil 9.místo. Oběma gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy i kraje!