Návštěva představení Tarzan

Na středu 24. ledna 2024 se někteří žáci 5. F velmi těšili, jiní byli plni očekávání a nejistoty, co přijde, protože více než polovina žáků třídy dosud nikdy nebyla v Moravském divadle Olomouc, natož na baletu.

Předem jsme se na tuto akci připravovali. Seznámili se s příběhem o Tarzanovi, ale také s pravidly chování v divadle. Pro některé bylo novinkou, že:

• se v hledišti nejí a nešustí pytlíky s bonbony,
  • v průběhu představení se neodchází,
  • dobrůtky si můžeme dopřát o přestávce, stejně jako navštívit sociální zařízení,
  • do řad vcházíme čelem k sedícím a slušně je žádáme o dovolení projít,
  • ti, kteří sedí na kraji, čekají, až projdou lidé do středu řad.

Řada pravidel v některých budila nejistotu, zda vše dodrží.

Součástí příprav bylo i plánování vhodného oblečení. Děti přišly nastrojené, a to nejen děvčata. I to zajisté přispělo k slavnostní atmosféře celého dne. Nejistota, co přijde, se ještě zrcadlila ve tvářích mnohých, když jsme se ve foyer společně fotili.

Veškeré obavy se rozplynuly jako mávnutím kouzelného proutku, když se na jevišti začal odehrávat příběh malého, a poté i dospělého Tarzana. Všichni byli okouzleni pestrostí a živostí scén, ve kterých hojně vystupovaly děti.

O přestávce si všichni měli o čem povídat a těšili se na pokračování.

Díky vstřícnosti paní uvaděčky, která se mlsounům postarala v průběhu druhého jednání o jejich pytlíky dobrot, bylo i po přestávce a v hledišti ticho a čisto.

Mohli jsme si tak nerušeně vychutnat celé baletní představení a s jeho závěrem všechny účinkující ocenit potleskem. Nejbouřlivější potlesk sklidily dětmi oblíbené postavy malého i velkého Tarzana a řady zvířátek, obzvláště hrocha a krokodýlů.

Po návratu do školy jsme si měli o čem povídat. K mé radosti byla pro mnohé první zkušenost s baletem velmi oceněna.

Mgr. Ivana Burianová, třídní učitelka