Návštěva Vlastivědného muzea s třídou 3. E

Děti se celé pololetí pilně učily, a tak je v den vydávání vysvědčení čekala krásná odměna. Celá třída se vypravila na návštěvu Vlastivědného muzea Olomouc.

 

V muzeu nás čekalo tolik zajímavostí, že jsme se chvilku váhali, kterou navštívit dříve.

 

V patře o historii města Olomouce jsme zhlédli sekci věnovanou hanáckým zvyklostem, nahlédli jsme do komůrek na statku, viděli pravý hanácký kroj a také obra Drásala. Pro děti byly lákavé interaktivní tabule, které testovaly jejich znalosti o historii našeho města, ale také archeologické stanoviště, ve kterém hledaly skvosty naší historie. Nepřekonatelné bylo samozřejmě nastupování do staré tramvaje, kde si mohl každý z žáků zazvonit jako správný řidič.

 

V patře věnovaném přírodě jsme mohli zkoumat vývoj naší Země a zjistit, že na našem území se původně nacházelo moře! Žáci se také proměnili v ornitology pozorující ptáky či myslivce číhající na kořist nebo na rybáře, kteří trpělivě čekají na svůj úlovek. Děti mohly dokonce propátrat noru a schovat se v ní jako jezevci.

 

Dnes jsme zjistili, že návštěva muzea rozhodně není nuda!