Noc s Andersenem

Druhý čtvrtek v dubnu byl výjimečný. Ráno sice probíhalo běžně, český jazyk, matematika, ale v očích 30 dětí z 2.E, 3.F a 4.E se přece jen zračila nervozita, nedočkavost i napětí. Proč? Čekalo je odpoledne a hlavně noc strávená ve škole. Akce Noc s Andersenem odstartovala v 18.00 hodin přivítáním a hned následoval rozhovor s duchem pana Andersena, který nám pověděl o svém životě a jak se vlastně dostal k psaní pohádek. Odpoledne pak probíhala velká hra motivovaná pohádkou O princezně Jasněnce a létajícím ševci. Děti si v průběhu plnění zábavných úkolů zopakovaly své znalosti o autorech, ilustrátorech, co je kapitola či odstavec. Týmová spolupráce se dětem skvěle povedla a tak byla odměna v podobě velkého dortu - knihy, upečeného paní učitelkou Burianovou, sladkou tečkou za soutěžním kláním. Po dortíku následovalo zpívání s kytarou, o což se postaral pan zástupce Patsch. Atmosféra příšeří a tklivých melodií navodila čas čtení pohádky na dobrou noc a pak už hygiena a do hajan…. Ráno se ani ze spacáku nechtělo, ale co naplat, další školní den je tu. Jen s tím rozdílem, že k snídani je přebohatý švédský stůl, za něž děkujeme rodičům, a svačinku jsme si mohli vybrat dle vlastní chuti. Akce se všem líbila, moc jsme si to užili! Děkujeme za pomoc s organizací bývalé žačce Míše Zemčákové, Denise Doležalové a mamince paní Švejcarové.