Okresní kolo Olympiády v českém jazyce

Každý rok probíhá na školách Olympiáda z českého jazyka. Každý rok si tak žáci mohou vyzkoušet své znalosti z rodného jazyka, zjistí, jestli jsou schopni napsat zajímavý text na zadané téma. A my, učitelé, máme zase zpětnou vazbu v tom, co žákům dělá problémy a na co bychom měli dát větší důraz při přípravě na hodinu. I letos ten nejlepší postoupil do okresního kola, kde se setkal se stejně šikovnými žáky ostatních škol okresu Olomouc.

V tomto školním roce reprezentovala naši základní školu žákyně 9.ročníku Michaela Ondráková. V okresním kole olympiády soutěžila v I.kategorii (žáci osmých a devátých tříd ZŠ+žáci tercií a kvart nižších gymnázií), podařilo se jí zpracovat úkoly nejlépe ze všech zúčastněných,a umístila se tedy na prvním místě. V dubnu si vyzkouší své dovednosti v krajském kole a my jí přejeme, ať v silné konkurenci uspěje co nejlépe.