Olomoucké bienále 2016

Jupí! Hurá! Super! Taková slova nadšení a spokojenosti se vznášela nad výsledkovou listinou Olomouckého bienále 2016. A co to vlastně Olomoucké bienále je? Jedná se o soutěžní přehlídku výtvarných a literárních prací žáků a studentů základních a středních škol a školských zařízení olomouckého regionu, koná se jednou za dva roky a konkurence je veliká. Přehlídka oceněných prací se koná v opravdové galerii - Galerie Podkroví v Konviktu (Umělecké centrum Univerzity Palackého) a má skutečnou vernisáž, na níž jsou vyhlášeni autoři, případně kolektivy, kteří získali cenu. Ta letošní proběhla ve středu 4. ledna od 15 hodin a současní i bývalí žáci ZŠ Heyrovského, jejichž práce byla oceněna, si užili jak samotné vyhlašování, tak hudební vystoupení dvou studentek Gymnázia Hejčín.

A kdo z Heyráku získal cenu? Maruška Zatloukalová za grafiku "Chodidla", Jakub Hrubý za grafiku "Pračlověk" a za malbu "Alegorie víry" a oceněn byla i náš projekt "Malujeme podchody", na kterém se podílela moje oblíbená banda vybraných žáků z bývalé 9.A, 9.B a 9.C.

Všem oceněným blahopřejeme a doufáme, že elán a nadšení pro výtvarku žákům Heyráku zůstane i nadále.

Mgr. Jana Svobodová