Olympijský den na Čajdě

V pondělí 3. června přišly děti do školy pouze s batůžky, svačinkou a velkým očekáváním, co je pro ně nachystáno. Celý víkend všichni zaháněli dešťové mraky a vyšlo to. Nepršelo a sportovní dopoledne nesené v duchu olympiády mohlo začít.

V osm hodin ráno se školáci sešli před školou a přihlíželi slavnostnímu zapálení „olympijských“ prskavek a vztyčení vlajky s pěti barevnými kruhy. Paní učitelky, vychovatelky, asistentky a také někteří žáci z 5. F si připravili celkem patnáct zábavných sportovních stanovišť. Děti si zaplavaly na suchu, překonávaly překážky, házely žížalami či střílely na cíl. Na jiných stanovištích je čekal vrh koulí, Hobby horsing, trojskok klokana Skippiho či Zátopkův běh.

Děti s nasazením sobě vlastním plnily dané sportovní úkoly, následně byly odměněny drobným dárkem a ti nejúspěšnější také pěknou medailí. Všichni malí sportovci se již těší na letní olympijské hry 2024, které se budou konat v Paříži.

Mgr. Jitka Ševčíková