Pasování na čtenáře

V pátek 31. května byli žáci prvních tříd slavnostně pasováni na čtenáře v milých prostorách knihovny Antonína Šprince na Brněnské ulici.

Prvňáčci museli předvést nejprve své čtenářské dovednosti, a tak každý četl kousek textu z připravené knížky.

Poté děti složily slib:

„Slibuji ve jménu všech krásných knížek, pohádek, příběhů a básniček: Budu se vždy chovat jako rytíř řádu čtenářského, budu knížky opatrovat, budu se k nim chovat s úctou a budu je mít rád. Tak slibuji!“.

Samotný pan král z „Písmenkového království“ naše žáky pasoval historickým mečem na rytíře řádu čtenářského a povýšil je na čtenáře.

Děti obdržely původní českou knižní novinku spisovatelky Zuzany Pospíšilové a ilustrátorky Ivety Autratové - Kouzelné brýle, kterou nelze koupit v běžné knihkupecké síti minimálně tři roky.

„Poušť je krásná právě tím, že někde skrývá studnu.“ kniha Malý princ - Kapitola XXIV

A my bychom mohli dodat, že také každá kniha v sobě ukrývá studnu a záleží jen na Vás, zda knihu otevřete, studnu se vydáte hledat, a když ji naleznete, s každými doušky osvěžíte svoji mysl.

Knihovně, paní knihovnici a panu králi patří naše veliké poděkování za krásný zážitek.

vyučující a žáci 1. tříd