Pasování prvňáčků

V pondělí 4. září se do všech koutů naší země vypravili do škol noví žáčci – prvňáčci. Stejně tak tomu bylo i v naší škole … A emoce byly silné!

Po dvou měsících volna od školních povinností se v brzkých ranních hodinách před hlavním vchodem školy hloučkovaly děti, které se tu vítaly se svými spolužáky a zároveň netrpělivě vyhlížely, kdy se otevřou dveře budovy, aby mohly po prázdninové pouze opět vkročit do školy a do svojí třídy, kde se svými třídními učiteli zahájily nový školní rok.

U druhého vchodu školy vítala naše prvňáčky, jejich rodiče a příbuzné usměvavá paní vychovatelka, která je nasměrovala do příslušné třídy. Po krátkém přivítání s paní učitelkou se všichni odebrali do atria školy, kde byl pro naše prvňáčky připravený slavnostní uvítací program – PASOVÁNÍ NA PRVŇÁČKA. Tentokrát se této role zhostila klaunka Olinka, která svým humorem zaujala a pobavila všechny přítomné. Nebyla by to správná sportovní škola se zaměřením na fotbal, kdyby se hned 1. školní den neukázali naši fotbalisti v sigmáckých dresech, kterými upoutali pozornost. Ovšem tento den patřil našim prvňáčkům, kteří si ho užili se vší parádou. Za znělky fanfár napochodovali postupně na pódium, kde byli představeni a kde museli před zraky všech splnit zadaný úkol. Aby mohli být pasováni na prvňáčka, museli nakonec projít slavobránou. Všichni si to náramně užívali za doprovodu dětských písniček, které se nesly celým atriem a vyvolaly tak příjemnou atmosféru.

Prvňáčci, první školní den máte za sebou a teď už záleží jenom na vás, jak budete přistupovat ke školním povinnostem … Ať se vám daří!

Mgr. Lenka Vojtková, zástupkyně 1. stupně