PASOVÁNÍ PRVŇÁČKŮ NA ČTENÁŘE

Naši prvňáčci už umí přečíst všechna písmenka ve slabikáři, a tak nastal čas, aby mohli být PASOVÁNI NA ČTENÁŘE.

V úterý 11. 6. jsme se tedy vydali do naší školní knihovny, kde na nás čekala paní knihovnice, tentokrát v královském plášti. Prvňáčci naši paní knihovnici moc dobře znají, protože v průběhu školního roku jí chodili číst hned od prvních naučených písmenek, ale v tento den na ni překvapeně zírali a čekali, co se bude dít dál.

Netrpělivě svírali svůj slabikář v ruce, kdy konečně budou moci paní knihovnici přečíst pár řádků. Na každého došla řada, někteří dokonce četli i krásně plynule a se správnou intonací. Paní knihovnice poté všechny čtenáře pochválila. Následoval slavnostní akt, kdy nejprve každý složil čtenářský slib a pak byl slavnostně pasován a obdarován čtenářským glejtem, krásnou knížkou a originální záložkou.

Děti netrpělivě listovaly novou knihou a louskaly první slova…Tak ať jim to nadšení a zájem o knihy dlouho vydrží.

kolektiv učitelek 1. tříd