Páťáci a „Korunovační klenoty“

V pátek 22. ledna navštívili žáci 5.A Vlastivědné muzeum v Olomouci. V rámci výukového programu se ocitli v době panování Karla IV. Žáci si osvěžili vědomosti o středověku, stavěli hradby, u kterých nesměli zapomenout na bránu a branku do hradu. Plnili ve skupinách úkoly s badatelskými listy a pracovali s vystavenými exponáty.

A proč název „korunovační klenoty“? Protože to nejlepší nakonec.S vládou Karla IV. souvisí jejich zhotovení. Žáci si vystavené korunovační klenoty prohlédli. Lektor výukového programu jim vysvětlil, že nejsou originálem, ale kde se tento originál nachází a kdy jej mohou vidět. Taktéž žáky zajímalo, kolik takové klenoty stojí. Teď už ví, že hodnota je historická a nedá se tudíž vyčíslit. A proč právě tento program o Karlu IV.? Rok 2016 bude v duchu Karla IV., od jehož narození uplyne 14. května 700 let.